Léčebně-rehabilitační centrum

  • specialni-kryoterapie-01.jpg
  • specialni-kryoterapie-02.jpg
  • specialni-kryoterapie-03.jpg

Kryoterapie celotělová

Celotělová kryoterapie je unikátní metoda celotělové chladové léčby, využívající extrémně nízkých teplot (minus 160 °C). Dvě až tři minuty pobytu v kryokomoře s následnou pohybovou aktivitou má výborný efekt analgetický, protizánětlivý, regenerační, vede ke zlepšení imunity, sexuální apetence, fyzické a psychické odolnosti.

Doporučená frekvence celotělové kryoterapie je jeden vstup denně po dobu 10 dnů, ideálně 20 vstupů. Intenzivní a ještě účinnější forma je 2 vstupy denně (s několikahodinovým odstupem).

Kryoterapie - metoda účinné biologické regenerace, dobře snášená, bezpečná, efekt ověřen samotnými klienty a podpořen zkušenostmi z mnoha evropských center kryoterapie. Narůstající obliba svědčí o výborných zkušenostech s touto procedurou.

Cena: 650,- Kč

Kryoterapie je vhodná pro:

  • Nemocné se zánětlivými, degenerativními změnami pohybového aparátu, revmatickým postižením tkání, s chorobami centrálního a periferního neurologického systému, kožními problémy (celulitida, lupenka, atopická dermatitida), poruchami imunity, osteoporózou.
  • Osoby s nadváhou a obesitou.
  • Osoby přetížené stresem, poruchami spánku, depresivními stavy.
  • Sportovce a osoby, kteří si chtějí zlepšit fyzickou kondici a sexuální apetenci.

Kryoterapie není vhodná pro závažně a akutně nemocné.

Kryoterapie vám vlije „novou krev“ do žil

Pokud klient absolvuje proceduru poprvé, je na pochybách, zda vydrží tak extrémní chlad. Avšak samotný „pobyt“ v kryokomoře uběhne rychle a pouze s pocitem suché zimy, někdy se přidá i mírný svalový třes. Klient může vnímat, že je jeho pokožka jako ledový krunýř, avšak záhy po skončení nastane velmi příjemný pocit rozlévání tepla a prokrvení v celém těle a zároveň blaženost a báječná nálada, pocit, jako by se do žil vlila nová krev a životodárná energie.

Jak kryoterapie probíhá

Doporučujeme si ponechat minimální spodní prádlo a mít vlastní podkolenky. Ostatní ochranné pomůcky - speciální obuv, rukavice a prostěradlo obdržíte. Hlava nemusí být chráněna, protože ve vlastní kryokomoře se nachází pouze tělo klienta do výše ramen. Je zakázán příjem alkoholu a omamných látek. Před vlastní aplikací se provádí měření krevního tlaku a pulsu, kontrola oblečení a kůže, která musí být absolutně suchá. Není vhodné před kryoterapií absolvovat vodní procedury nebo takové, při kterých dochází k nadměrnému pocení (např. saunování), či aplikovat hydratační krémy na pokožku těla. Pobyt v kryokomoře trvá 1 až 3 minuty. Po celou dobu je zajištěna kontrola zdravotníkem. Během provádění kryoterapie a nejméně 5 minut poté nesmí dojít k mechanickému dráždění a tření pokožky. Po ukončení aplikace je vhodné cca 30 minut trvající aerobní pohybová aktivita, na přístrojích, míčích, nebo cvičení či plavání v bazénu, chůze či jiná forma pohybu.

Doba procedury: dle předpisu • Kryoterapie je léčebná procedura prodejná pouze na doporučení lékaře.

Přehled speciálních procedur:

© 2012 Alžbětiny lázně, a.s.
veškerá práva vyhrazena

Partneři

InfocentrumMMKV